Systemy oczyszczania wody

Coraz więcej osób docenia wartość wody jaką codziennie potrzebują do picia.

Woda w kranach jaka jest, każdy wie. Mimo wysiłków z roku na rok jest coraz gorsza nawet jeśli odpowiada normom. Jest w niej wszystko: chlor, mydła, pestycydy, fenole i trujące detergenty, oraz to co nas szczególnie interesuje kancerogeny – odpowiedzialne za raka. Im więcej zanieczyszczona, tym wymaga użycia większej ilości środków chemicznych w procesie uzdatnienia. A przecież woda potrzebna do życia, to H2O z niewielką ilością soli mineralnych. Tu chodzi o to, by woda była nie tylko smaczna, ale też aby była bezpieczna dla zdrowia i życia bo przecież tylu naszych znajomych i bliskich umarło na tz. choroby cywilizacyjne.

Kupując wodę w sklepie nie zawsze mamy świadomość co w niej się znajduje. Często ufamy temu co wydrukowano na etykiecie, choć nie zawsze jest to prawdą.

Kupując wodę w butelkach nigdy nie kupicie jej Państwo świeżej i nie ma znaczenia, że jest szczelnie zamknięta. Nalano ją parę miesięcy temu i składowano w różnych warunkach. Taka woda również kosztuję. Zakładając, że statystyczna rodzina czteroosobowa zużywa ok. 8 litrów wody na dobę, łatwo policzyć jakie to są koszty. Przyjmując, że średni koszt 1 litra wody butelkowanej wynosi tylko 1 zł, to w ciągu miesiąca płacicie już Państwo aż 240 zł (często o tym nie wiedząc, bo nie liczy się tych kosztów).

Jest inne rozwiązanie – własne źródełko z gwarantowaną czystą wodą pod ręką, w Państwa mieszkaniu (około 20 l. wody na dobę) i to po znacznie niższych kosztach, w ratach już za 55 zł na miesiąc. Co najważniejsze, macie Państwo wystarczająco dużo świeżej zdrowej wody nie tylko do picia i raz na zawsze uwolnicie się Państwo z konieczności dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.

Koszt takiej wody to średnio około 7 groszy za litr, o gwarantowanych właściwościach, pozbawionej chemii, bakterii i zanieczyszczeń promieniotwórczych, mineralizowanej dolomitem wzbogaconej o magnez – górskie źródełko.

Od listopada 2002 roku Rosmosis wprowadziło na domowe stacje oczyszczania wody raty bez odsetek koszt raty spadł o minimum 32 złote.

Domowy system uzdatniania wody posiada wieczystą gwarancję i jest pod opieką serwisantów firmy Rosmosis (przegląd i wymiana wkładów filtracyjnych co 6 miesięcy koszt od 104 zł), oznacza to że wszelkiego rodzaju uszkodzenia także te związane z normalnym zużyciem będą usuwane w ramach gwarancji przez Rosmosis. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, oraz wkładów filtracyjnych.

Rosmosis posiada też w ofercie systemy biurowe z opcją chłodzenia i podgrzewania wody gdzie woda posiada takie same parametry jak w systemach domowych.

Te systemy mają gwarancję 12 miesięcy!

Systemy oczyszczania wody, metodą odwróconej osmozy reprezentują sobą nowoczesne procesy technologii uzdatniania wody, podczas których tylko „czysta” część wody zostaje przepuszczona przez membranę osmotyczną, a wszelkie zanieczyszczenia (w tym szczególnie niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne) zostają zatrzymane i odrzucone do kanalizacji wraz z brudnym zagęszczonym roztworem wody. Stopień oczyszczania tą metodą jest bardzo wysoki i wynosi 90 – 97% i zależy od rodzaju rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych.

Woda jest oczyszczana poprzez przetłoczenie jej z sieci pod wpływem ciśnienia wodociągowego do wstępnych filtrów sedymentacyjnych i filtra z węgla aktywnego. Mają one na celu wstępne jej oczyszczenie z zanieczyszczeń mechanicznych i chloru. Tak przygotowana woda przechodzi przez półprzepuszczalną membranę osmotyczną a następnie jest gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym jako zapas czystej wody. W końcowym etapie przed pobraniem jej z wylewki, przechodzi przez mineralizator, który nasyca ją pewną ilością minerałów, szczególnie wapnia i magnezu.

Wszystkie urządzenia posiadają atest PZH, oraz pozytywną ocenę Akademii Medycznej we Wrocławiu, a badania przeprowadzone przez Politechnikę Warszawską dały następujące rezultaty:

  • całkowitą redukcję cząstek koloidalnych
  • czystość bakteriologiczną wody
  • redukcję chloru wolnego i jego związków na poziomie 98%
  • redukcję jonów azotanowych, siarczanowych i fosforanowych na poziomie 98%
  • redukcję metali ciężkich (cynku, ołowiu, kadmu, rtęci, miedzi, chromu, niklu) – 98%
  • redukcję izotopów promieniotwórczych na poziomie 97%