Piece na pellet

Dlaczego piece na pellet?

 • Nasz piece same się rozpalają i wygaszają – coś dla leniuchów – nie musisz nosić ciężkich bali drewna
 • Dzięki automatycznemu rozpalaniu – brak duszącego dymu jak w przypadku kominków i piecy na drewno , ściany są nowe przez lata całe
 • Tylko 1% popiołu – czysto w salonie – usuwasz popił raz na tydzień lub dwa
 • Sam/a ustawiasz temperaturę docelową w pokoju – po jej uzyskaniu piec przełącza się do trybu ekonomicznego
 • Automatyczne dozowanie pelletu – tryb ekonomiczny – oszczędzasz pieniądze
 • Programowanie pieca – ustawiasz temperaturę oraz kiedy piec ma się rozpalić i wygasić
 • Elegancki i prestiżowy przedmiot w salonie – świetnie pasuje do nowoczesnego oraz klasycznego stylu
 • Najnowszy światowy trend – piece na pellet to naturalni następcy kominków tradycyjnych i piecy na drewno
 • Ekologia – dzięki używaniu pelletu – nie przyczyniasz się do zwiększania emisji CO2

Tradycyjne ogrzewanie bardzo często nie zapewnia odpowiedniej temperatury w naszych pomieszczeniach domowych. W takich sytuacjach trudno więc mówić o komforcie przebywania w domowym zaciszu. Rozwiązaniem, które może to zmienić jest piec na pellet. Kominki wolnostojące tego typu wykorzystują możliwości energetyczne sprasowanych trocin (czyli tzw. pelletu), są więc ekologiczne i tanie w utrzymaniu. Piec na pellet rozprzestrzenia ciepło za pomocą promieniowania, czyli z płomienia, przewodnictwa i konwekcji. Te trzy sposoby dyfuzji ciepła zapewniają odpowiednie nagrzanie otoczenia. Piecyki na pellety doskonale sprawdzają się w czasie nagłych zmian temperatur, kiedy to niezbędne jest szybkie uruchomienie ogrzewania. Piece wolnostojące (na pellet) zapewniają odpowiednie nagrzanie otoczenia, wprowadzając w Państwa mieszkania przytulną atmosferę. Rosmosis oferuje piecyki na pellety różnego typu: przez piec kominkowy – wolnostojący grzejący powietrze, po piecyki na pellet z płaszczem wodnym do centralnego ogrzewani. Zapraszamy do analizy naszej bogatej i różnorodnej oferty handlowej.

Produkty firmy Kalor są funkcjonalne i poprawiają samopoczucie klienta. Tak samo jest w przypadku pieca na pellet Kalor, który wydziela suche i równomierne ciepło, jest programowalny, automatyczny i szalenie wygodny.

Ale, co to jest pellet?

Są to sprasowane pod bardzo dużym ciśnieniem trociny o wysokiej wartości opałowej. Kształt pellet ów w postaci małych walców jest bardzo praktyczny: będzie możliwe jego składowanie: w garażu, w schowku, w spiżarni, również w mieszkaniach kamienic.

Kupujesz pellety jeden lub dwa razy w roku i masz spokój przez całą zimę!

Dlaczego pellet jest opłacalny?

W stosunku do tradycyjnych paliw takich jak olej napędowy, czy metan, pellet y są:

 • tańsze
 • czyściejsze, ponieważ pellet y to paliwo całkiem naturalne – są to sprasowane trociny
 • ekologiczne, gdyż nie wydzielają do atmosfery trujących substancji

Rozsądnie zarzadzaj swoim budzetem!

Paliwo kW/h Cena orientacyjna
EUR/kg
Wydajność Różnica w cenie
pellet (wilgotność -8%) 5,1 0,25 87%
Olej opałowy 11,9 3,10 90% +76%
Gaz płynny 12,8 2,25 90% +100%
Metan (kWh/m3) 10,0 0,84 80% +74

Czy możesz być pewien że pellety będą zawsze dostępne?

Pellet jest produkowany z drewna – energia odnawialna , drewna mamy pod dostatkiem . Możesz spać spokojnie: pellet y będą zawsze dostępne!

Wysoka autonomia działania: piec firmy Kalor jest tak zaprojektowany, że umożliwia dużą oszczędność zarówno pelletów jak i energii. Ma również dużą wydajność.

Piece firmy Kalor posiadają:

automatyczny podajnik: może funkcjonować samodzielnie do 45 godzin

funkcjonuje bezobsługowo: posiada wewnętrzny zbiornik, który może pomieścić 15 – 25 kg pelletów, które zostają pobierane stopniowo, tak aby nigdy nie przerywać procesu spalania

wyposażone są w programator tygodniowy. Można go zaprogramować na wybrane godziny, na każdy dzień tygodnia. Przy pomocy wygodnego pilota można sterować pracą pieca. Możesz zaprogramować piec w taki sposób, aby wracając do domu pomieszczenie było cieple i przyjemne!

Kolejny powód, aby wybrać firmę Kalor

Funkcjonalność pieca Kalor polega również na możliwości oczyszczania i odświeżenia powietrza w pomieszczeniach, w których codziennie przebywasz. Wygodny nawilżacz umieszczony wewnątrz pieca ( wybrane wersje ) umożliwi rozprowadzanie ciepłego powietrza o odpowiednim stopniu wilgotności z aromatem oczyszczającym i dezynfekującym pomieszczenie. Kilka kropli rozpuszczonych w wodzie znajdującej się w rynience będzie zwalczać alergie, choroby sezonowe, bakterie i wirusy.

Technologia dla wygody

Firma Kalor opracowała kilka rozwiązań konstrukcyjnych w celu maksymalnego wykorzystania mocy cieplnej spalanego pelletu. Przy piecu na pellety ciepło rozprzestrzenia się wykorzystując wszystkie trzy sposoby dyfuzji ciepła. Będziecie mogli sami stwierdzić, że ciepło rozprasza się w następujące sposoby:

Promieniowanie – ciepło jest przekazywane z płomienia do otaczającego go środowiska. Stając przed zapalonym piecem możecie sami poczuć ciepło.

Przewodnictwo – następuje przez bezpośrednie zetknięcie się mas. Można je stwierdzić dotykając elementów ceramicznych lub stalowych pokrycia. Dzięki zastosowaniu ceramiki i stali nagromadzone ciepło zostaje stopniowo i w równomierny sposób rozprowadzane do pomieszczenia. Możesz wybrać taki kolor eleganckiej ceramiki lub stali, który będzie najlepiej pasował do Twojego mieszkania.

Konwekcja czyli unoszenie – następuje przy swobodnym przemieszczaniu się mas powietrza: zimne powietrze ogrzewa się na skutek zetknięcia się ze źródłem ciepła, a następnie zaczyna się poruszać, rozprowadzając ciepło w pomieszczeniu. Wentylator ( kilka regulowanych biegów ) powoduje szybsze rozprowadzanie się gorącego powietrza i efektywniejszą cyrkulację. We wszystkich punktach pomieszczenia można odczuć przyjemne ciepło o stałej temperaturze.

Bezpieczeństwo w rodzinie

Przy piecu firmy Kalor możesz być spokojny i bezpieczny: systemy bezpieczeństwa działają i zapewniają wygaszenie pieca w przypadku anomalii.

Maksymalna moc dla maksymalnego ciepła

Wprowadzanie powietrza, podczas spalania jest regulowane w taki sposób, aby kontrolować i utrzymać wytwarzanie ciepła na stałym poziomie i w najbardziej oszczędny sposób. W ten sposób jesteśmy w stanie poprawić wydajność pieca na pellet y nawet do 96%.

Stała kontrola temperatury spalin wylotowych. Im ich temperatura jest niższa tym sprawniejszy jest piec, gdyż oznacza to, że gorące spaliny pozostają wewnątrz pieca przez dłuższy okres i są wyrzucane już zimne, czyli że całkowicie wykorzystane zostało ciepło spalania. Kalor wykorzystuje deflektory, które są w stanie maksymalnie spowolnić wydostawanie się na zewnątrz spalin powstałych w procesie spalania i oddać ciepło do pomieszczenia.

W piecu firmy Kalor zastosowano rozwiązania konstrukcyjne mające na celu zmniejszenie wszelkiej formy dyspersji ciepła. Wszystkie elementy pieca od drzwiczek poczynając, poprzez wszystkie grube struktury nośne komory spalania wykonane ze stali zapewniają trwałość i bezpieczeństwo na długi czas.

Piece na pellet Kalor jest również piękny!

Poza zastosowaniem najnowszej technologii, nie pominięto aspektu estetyki i wyglądu pieca. Piece zaprojektowane zostały przez najlepszych włoskich stylistów. Elegancki kształt, prosty i estetyczny pozwala na umieszczenie pieca w każdym wnętrzu: zarówno w nowoczesnym jak i klasycznym. Szeroka gama ceramiki pozwala dobrać wygląd pieca do salonu.

Piecyki na pellet to nowoczesne urządzenia grzewcze, funkcjonalne, automatyczne, o nowoczesnym wyglądzie przeznaczone do instalacji w salonach, pokojach. Urządzenia zapewnia nam pracę automatyczną (nawet wtedy kiedy nie ma nas w domu) a jednocześnie daje nam to co każdy inny kominek czyli możliwość bezustannego oglądania płomienia.

Materiały zastosowane w urządzeniach są najwyższej klasy, perfekcyjne wykonanie oraz możliwość wyboru wielu wariantów kolorystycznych kafli, kamienia naturalnego, metalu pozwala dobrać wygląd urządzenia do naszego konkretnego wystroju danego pomieszczenia.

Zaawansowana technologia, niezwykła wydajność

Piecyki na pellet poddają się programowaniu tak jak każde inne urządzenia grzewcze, mogą pracować w cyklu automatycznym lub manualnym w zależności od potrzeb użytkownika. Pellet, to doskonałe paliwo stałe, które właśnie umożliwia pracę piecyka w cyklu automatycznym. Pelet spada do komory spalania w której następuje jego całkowite spalanie do pyłu nie tworząc przy tym żadnych nagarów. Zastosowany tutaj system podawania i spalania peletu jest jednym z najbardziej doskonałych jeśli chodzi o tego typu paliwo. Ponadto zostają zachowane wszelkie normy czystości spalania narzucone dla paliw stałych, tlenek węgla produkowany przez piecyk na pelet zamyka się w naprawdę minimalnych wartościach. Tylko 0,04%, podczas gdy poziom ustalony przez międzynarodowe wytyczne DIN PLUS wynosi 0,12%.

Wszystkie funkcje piecyka mogą być sterowane przez praktyczny pilot. Piecyk można włączać, programować i wyłączać pozostając w wygodnym fotelu.

Wszystkie piecyki na pellet posiadają własny zasobnik na pelet, a jego pojemność wystarcza na grzanie przy jednorazowym zasypie do 45 godzin. Za sprawą wentylacji, przyrząd kontrolowany elektronicznie, dokonuje częściowego czyszczenia zasobnika w trakcie działania piecyka.

Kilka rozwiązań ogrzewania pomieszczeń

W szerokiej gamie piecyków na pellet dostępne są trzy wersje produktu. Modele powietrzne ogrzewają pomieszczenie, w którym znajduje się piecyk oraz pomieszczenia przyległe pod warunkiem, że nie ma pomiędzy nimi żadnych przeszkód np. drzwi.

Modele powietrzne z dwoma wyjściami do nadmuchu ciepłego powietrza do innych pomieszczeń mogą, dzięki systemowi rur z gorącym powietrzem, ogrzewać także przyległe pomieszczenia, aż do osiągnięcia limitu ogrzewanej powierzchni.

Ostatnia odmiana automatycznych piecyków na pelet to urządzenia wyposażone w płaszcz wodny, umożliwiający ogrzewanie całego obiektu. Dodatkowo niektóre modele z płaszczem wodnym podgrzewają także wodę użytkową.


Oferta Rosmosis oparta na wykonaniu usługi modernizacji kotłowni
i sieci wod. kan. vat 7%

Kominki na pellet

 • Kominek 5,5 kW – 5560,00 PLN promocja 4592,00 PLN
 • Kominek 7,5 kW – 6900,00 PLN 5116,00 PLN
 • Kominek 8,5 kW – 7200,00 PLN 5510,00 PLN
 • Kominek 12,5 kW – 9760,00 PLN 8528,00 PLN
 • Kominek 12,5 kW – 10560,00 PLN z nawiewami 9184,00 PLN
 • Kominek z nawiewami może ogrzewać dodatkowo 2 pomieszczenia.

Kominki na pellet z płaszczem wodnym

 • Kominek 12,00 kW – 12350,00 PLN promocja 11500,00 PLN
 • Kominek 18,00 kW – 14750,00 PLN 12464,00 PLN
 • Kominek 22,00 kW – 16340,00 PLN 14432,00 PLN

Kotły samoczyszczące bezobsługowe na pellet Licencji francuskiej firmy Energie Systeme

 • Kocioł 10 kW 17890,00 PLN promocja 12457,00 PLN
 • Kocioł 15 kW 19890,00 PLN 14750,00 PLN
 • Kocioł 25 kW 21890,00 PLN 15950,00 PLN
 • Kocioł 40 kW 23890,00 PLN 16789,00 PLN
 • Kocioł 60 kW 25890, 00 PLN 20400,00 PLN

Kotły  Firmy MZ  IDROBOX

       – Kocioł 18 KW   8800 PLN

        – Kocioł 22 KW  9400 PLN

        – Kocioł 26 KW  10200 PLN

        – Kocioł 32 KW 12500 PLN