Kolektory słoneczne

Pozyskiwanie energii słońca za pomocą kolektorów słonecznych przestało być już domeną mieszkańców krain podzwrotnikowych, z chwilą zastosowania absorbera z czarnego chromu sprawność energetyczna kolektorów sięgnęła 86% co pozwoliło im działać we wszystkich strefach klimatycznych.

Wbrew powszechnej opinii kolektory słoneczne nie działają tylko w słoneczne dni lata, działają właściwie cały rok i w każdym dniu nawet pochmurnym. Dzieje się tak dlatego, iż warstwa absorbera w kolektorze pochłania energię rozproszoną zamieniając ją na ciepło gromadzone w zasobniku. W dobie gdy tradycyjne nośniki energii jak węgiel, gaz, energia elektryczna, ropa naftowa stale drożeją jesteśmy zmuszeni do daleko posuniętych oszczędności w używaniu tych nośników. Przy pomocy kolektorów słonecznych możemy zaoszczędzić do 80% energii potrzebnej do podgrzania ciepłej wody, oraz do 15% energii potrzebnej do ogrzania naszego domu, a co najważniejsze za darmo. Inwestycja ta zwraca się średnio po około 40 miesiącach używania.

Przy budowie kolektorów z aluminium, miedzi i szkła żywotność ich określamy na około 50 lat, samej gwarancji dajemy 10 lat. Pieniądze wydane na instalację kolektorów słonecznych zwrócą się wielokrotnie pomnożone jeszcze o inflację.

Darmowa energia słoneczna cieszy się olbrzymim powodzeniem w świecie, od wielu lat z powodzeniem stosowana jest w Szwecji, Danii, Niemczech i innych krajach o różnych klimatach, udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym krajów Unii Europejskiej sięga 6%, to są miliony metrów kwadratowych kolektorów słonecznych o uzysku rocznym do 600 KWh energii z metra kwadratowego.

Kolektory słoneczneKolektory słoneczne

Firma Rosmosis swoim działaniem idzie w kierunku masowego upowszechniania systemów pozyskiwania taniej energii poprzez szeroko zakrojoną reklamę oraz działania na rzecz Klienta (minimalne ceny). Pomagamy też naszym Klientom w uzyskaniu preferencyjnych kredytów z Funduszu Ochrony Środowiska.

Kolektory słoneczne stosować można wszędzie tam gdzie potrzebna jest energia cieplna, a zwłaszcza w obiektach mieszkalnych (domy jedno i wielorodzinne). przemysłowych , hotelach i pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, basenach publicznych i prywatnych, ośrodkach rehabilitacyjnych, przetwórniach owocowo-warzywnych, ubojniach, masarniach itp.

Firma Rosmosis oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania, wykonawstwa i uruchomienia instalacji kolektorów słonecznych, zapewniamy obsługę serwisową gwarancyjną i po gwarancyjną na terenie całego kraju.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem w godzinach od 8.00 do 20.00, tel. 068 3224090 tel./fax 3224093 a skierujemy do Państwa najbliższego Przedstawiciela Handlowego który bez zobowiązań przedstawi naszą ofertę.